Triflex

Triflex jsou izolace pro speciální využití

Více jak 30 let se firma Triflex zabývá tekutými systémy pro izolaci střešních konstrukcí a systémů pro venkovní použití s vysokou kvalitou technologií, které je možné využít pro následující aplikace:

  • Ploché střechy a detaily střešních konstrukcí
  • Parkoviště a podzemní garáže
  • Balkony, střešní terasy a chodníky
  • Speciální projekty a aplikace
  • Značení na silnicích a cyklostezkách

Triflex neboli tekuté střešní izolace zajišťuje dlouhotrvající ochranu proti změnám počasí. Rovněž chrání proti zatékání nebo prosakování vody do konstrukce ploché střechy. Systém Triflex ProTect založený na polymetylmetakrylátu chrání střechu proti účinkům extrémního počasí. Celoplošné lepení k povrchu zajistí, že dešťová voda nemá možnost jakéhokoliv průsaku nebo zatečení. Je možné ho využít na téměř všech površích a šetří tak čas i náklady na odstranění stávajících střešních konstrukcí. Díky tomu, že je materiál velice pružný je schopen absorbovat pnutí ostatních funkčních vrstev bez toho, aby se narušil jeho povrch. Jako izolace plochých střech vytvoří vodotěsnou vrstvu s výbornými drenážními vlastnostmi.

Tekutá izolace jako řešení pro komplikované detaily plochých střech

Dešťová voda často prosakuje v detailech střešních konstrukcí jako jsou například spoje, vtoky nebo odvětrání střechy. Triflex však dokáže zachovat funkčnost každého takového detailu a ochrání před protečením vody ve slabých místech střešní konstrukce. Je doporučeným řešením zvláště pro komplikované detaily a konstrukce, tak aby splnili nároky na jejich vodotěsnost. Tekutý materiál pro ochranu detailů s názvem Triflex ProDetail je elastický, přilne k detailu a vytvoří tak homogenní povrch bez spojů nebo švů.

Materiál na bázi polymethylmetakrylátu (PMMA) byl upraven při výrobě, tak aby mohl být snadno aplikován na svislé plochy bez problémů se stékáním. Kromě toho je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a je zcela nepropustný díky celoplošnému lepení. Aplikace je možná na téměř všechny asfaltové a plastové fólie.

Materiály Triflex ProTect a Triflex ProDetail získaly evropské technické schválení (ETA) a splňují požadavky na plochou střechu a lité hydroizolace v Německu. Toto řešení rovněž snese krupobití, o čemž svědčí testy nárazů kroupami podle normy DIN EN 13583. Hydroizolacím na bázi pryskyřice stačí obzvláště krátká doba k vytvrdnutí a může být aplikována při teplotách podkladu až do -5 °C. To umožňuje rychlou rekonstrukci střechy i v nepříznivém podzimním a zimním počasí. Vrstvy tohoto materiálu vytvoří dlouhotrvající ochranu před silným deštěm, kroupami, bouřkou, mrazem a sněhem.